Zlatno oko

Početna stranicaPočetna stranica  CalendarCalendar  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

Bolesti kože i krzna

Go down 
Autor/icaPoruka
Snooopy
Moderator
Moderator

Female Broj postova : 834
Registration date : 10.11.2007

PostajNaslov: Bolesti kože i krzna   sub pro 22, 2007 6:15 pm

ZNACI KOŽNE BOLESTI:
Postoje brojni osnovni znaci koji upućuju na postojanje kožne bolesti. U njih ubrajamo češanje, gubitak dlake, promjene pigmentacije, vidljive otekline, upale, prhut, kraste itd.

Svrbljiva koža;
Kod pasa uvijek postoji dobar razlog za češanje, ali ga je ponekad frustrirajuće teško otkriti. Stoga često liječimo "svrab". Uz češanje, svrbljivu kožu psi ližu, grickaju, žvaču, grizu, trljaju se i valjaju. Alergije i nametnici, posebno buhe, su najčešći uzrok češanja.

Linjanje i gubitak dlake:
Krzno psa se često linja tijekom toplog vremena i ponovo naraste kad zahladi. Centralno grijanje može poremetiti ovaj prirodni ritam, stoga se mnogi psi linjaju tijekom cijele godine. Linjanje je različito kod različitih pasmina:
pudli na primjer imaju krzno koje stalno raste i slabo se linja, dok se jorkširski terijeri slabo linjaju jer imaju tanku, dugačku pokrovnu dlaku i neznatnu podlaku. Ženke se često više linjaju nakon tjeranja ili tijekom dojenja.

Pretipkano iz knjige: Pas-priručnik za vlasnike,autor dr. Bruce Fogle
[Vrh] Go down
Korisnički profil
diva_my_dog
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 331
Registration date : 19.12.2007

PostajNaslov: Re: Bolesti kože i krzna   sub pro 22, 2007 10:14 pm

BUdem ja iz svoje knjige o psima nešto prepisala o kožnim bolestima ... čini mi se dosta poučno i zanimljivo ...

Diva još nije nikada imala problema tak s nekim parazitima i to. Četkam ju redovito i to. Jednim je imala kao neka bijlea jajašca na dlaci ali nekim šamponom smo to riješili. sve u svemu ... ok je Very Happy
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ivkica
Administrator
Administrator

Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

PostajNaslov: Re: Bolesti kože i krzna   uto pro 25, 2007 12:17 pm

Dok smo mi hranili naše pse s jednom hranom,prije otprilike godinu dana dobilu su isto nekakve bijele točkice,kao mrvice...mi smo ih prestali hraniti tom hranom i više tog nije bilo na njima...ali inaće nikad nemamo problma sa bolestima kože i krzna..
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://zlatnooko.forumcroatian.com
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Bolesti kože i krzna   

[Vrh] Go down

Bolesti kože i krzna
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.