Zlatno oko

Početna stranicaPočetna stranica  CalendarCalendar  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

Psu trebaju i voće i povrće-članak

Go down 
Autor/icaPoruka
ivkica
Administrator
Administrator

Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

PostajNaslov: Psu trebaju i voće i povrće-članak   sri stu 14, 2007 10:56 pm

Mnogi vlasnici kućnih ljubimaca, u želji da im ugode ili da uštede na gotovoj kupovnoj hrani za njih, daju ljubimcima svoju hranu, odnosno meso i raznorazne slatkiše. U pravilu, dok se problem ne pojavi, a on za ljubimca pokad može biti i smrtonosan, uopće nisu svjesni opasnosti kojoj izlažu svoje mezimce.

Pojedinci u pseću hranu dodaju ostatke sa svog stola, primjerice suhu hranu za pse prelijevaju različitim mesnim umacima ili juhama koje su zasoljene i obogaćene drugim teškim, za pse neprikladnim začinima. Zbog toga životinja može dobiti proljev, povraćati, a na duže staze i zadobiti oštećenja pojedinih unutarnjih organa.

Neki vlasnici pasa vjeruju da im, obzirom da su po prirodi mesojedi, mogu davati uglavnom meso i mesne prerađevine. No, moramo reći da je to zabluda, jer mišićno tkivo stoke i peradi ne može osigurati sve što je psećem organizmu potrebno da bi se pravilno razvio i bio zdrav i u formi.

Meso je bogato proteinima, ali je siromašno kalcijem, željezo, jodom i nekim vitaminima. Bogato je fosforom, ali samo mesni obroci nikako nisu dovoljni. Stoga oni koji psa žele hraniti svježe pripremljenom hranom uz meso svom ljubimcu moraju ponuditi i tijesto, odnosno žitarice, kao i voće i povrće.

Većina pasa voli okus mlijeka. Mlijeko i mliječni proizvodi odličan su izvor kalcija, proteina, fosfora i određenih vitamina. No, nikako se ne smije pretjerivati s količinama. Osim toga, psu je bolje dati malo vrhnja ili svježeg, po mogućnosti posnog sira, nego mlijeka.

Od prvog dana morate uvesti red i napraviti stalan raspored hranjenja.

Naime, mnogi psi ne mogu probaviti svježe mlijeko, pa zbog toga mogu dobiti proljev ili povraćati. Usto, pojedini ljubimci mogu biti alergični na mliječne proteine, pa bi zapravo bilo najbolje psima u specijaliziranim trgovinama nabaviti mlijeko namijenjeno njima.

Dobro odgojeni pas, kažu uzgajivači, nikada neće "žicati" zalogajčić hrane s vašeg tanjura. On će isprazniti svoju zdjelicu, a dok je obitelj okupljena oko stola za objedom, pas će drijemati ili se igrati. U svakom slučaju, neće ga zanimati što vi jedete i neće vas moliti da i njemu date koji komadić.

No, većina nas vlasnika sklona je svoje mezimce razmaziti i dopustiti im sve i svašta. Ako svom psiću, kad stigne u vaš dom, počnete davati komadiće onog što vi jedete za stolom, zaboravite da ćete ga tako lako odučiti od te njemu vrlo privlačne navike.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://zlatnooko.forumcroatian.com
Snooopy
Moderator
Moderator

Female Broj postova : 834
Registration date : 10.11.2007

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   čet stu 15, 2007 3:39 pm

Zanimljivo...poučan post Iva...ja to ne radim, ne dajem Snoopyu ostatke...ali zato je za mrkvom lud! Kada sam mu prvi put dala, poludio je za njom Laughing
[Vrh] Go down
Korisnički profil
pointer
Pridošlica
Pridošlica

Female Broj postova : 22
Registration date : 12.11.2007

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   čet stu 15, 2007 4:56 pm

hm,zaro jako voli voće,najviše banane i jabuke.
povrće,voli pojesti karfiol. queen
super post,pa-pa
[Vrh] Go down
Korisnički profil
animals88
Pridošlica
Pridošlica

Female Broj postova : 20
Registration date : 03.12.2007

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   pon pro 03, 2007 11:51 am

Ja Bobiki dajem voče i povrče jer je na dijeti Laughing , ali inače pas treba jesti najviše mesa jer je on mesođder po prirodi....

Kakva sam ja... Gledam i Oprah show...
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://animals88.blog.hr
Dichy
Pridošlica
Pridošlica

Broj postova : 43
Registration date : 28.11.2007

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   čet pro 13, 2007 9:45 pm

ja svojo isto dosta puta dam neko voce ili povrce
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Snooopy
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   uto pro 18, 2007 1:32 pm

Da...Snoopy uživa kad mu dam nešto, samo da nije njegova obična hrana...mislim i nju pojede ali puno je sretniji kad mu dam neku kost ili voće, povrće...ma bilo što XD
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ivkica
Administrator
Administrator

Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   ned vel 03, 2008 11:06 am

Od naših niko neće jest voće...samo meso,meso,meso Laughing
Probala sam dati,ali no wayyy!
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://zlatnooko.forumcroatian.com
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 1034
Registration date : 19.01.2008

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   ned vel 03, 2008 11:48 am

ja isto.. no psi su prirodno mesojedi... pa ka dsmo čuli da bi mu bilo najbolje davati meso.. ja dajem Briku i ovima kod bake kuhano meso.. tu se nađe riža i krupmir.. i nišra više ne vole jesti.. ovom im ja sve smiksam.. i pojedu samo tako.. pepsi
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 694
Registration date : 04.01.2008

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   ned vel 03, 2008 3:52 pm

Moja Nina nejede ni voce ni povrce, ali kada vidi Bucka da on nesto jede ona isto to odma stavi usta i jede. Laughing Kad je Bucka videla da pase i ona pocela! affraid Evo sad polako prestaje, ali jedno vreme je u setnji bas dosta trave jela! affraid Laughing
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   ned vel 03, 2008 3:54 pm

Ja Nini dajem ostatke od hrane, zato sto moj tata koristi neku drugu so tako da nista nesolimo dok se kuva nego tek kad krenemo da jedemo tako da ona dibja ostatke nase hrane. Imam dzak granula od 10 kg i njih stalno ima, ali nije tolko luda za granulama. Jos od kad smo je uzeli naucila je da stalno jede pirinac i belo meso, tako da joj to sad i dajemo. Cesto joj kupujem i konzerve sa mesom.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Snooopy
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   ned vel 03, 2008 4:33 pm

Joj, Snoopy je luuud za voćem i povrćem...sve bi on pojeo. A ovo što je Nina jela travu, to i Snoopy radi, zbog toga što si tako žele olakšati mučninu jer najčešće Snoopy poslije "pasenja" Laughing povrati, pa mu je bolje.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   ned vel 03, 2008 4:41 pm

Brik nikad ne jede travu scratch
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   ned vel 03, 2008 4:43 pm

Jedan covek sto je imao labradora 12 godina, a sad ima drugog 3 godine, i on mi je rekao da jedu travu zato sto kada jedu hranu unose i sopstvenu dlaku i kada pojedu tu ostru travu i povrate onda izbace i svoje dlake koje su progutali sa tom travom. Razz Gadno, ali korisno. Laughing
[Vrh] Go down
Korisnički profil
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   ned vel 03, 2008 4:45 pm

hm.. scratch zbilja nisam nikad vidjela da to radi.. scratch znači to je uglavnom dobra stvar... Very Happy
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

da
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

ali i gadna Razz Laughing
[Vrh] Go down
Korisnički profil
diva_my_dog
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 331
Registration date : 19.12.2007

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   ned vel 03, 2008 4:51 pm

Diva hoće i voće i povrće ... tak da problema nema ...

Super post! lol!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Psu trebaju i voće i povrće-članak   

[Vrh] Go down

Psu trebaju i voće i povrće-članak
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.