Zlatno oko
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zlatno oko


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 DOGO ARGENTINO-o pasmini

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
ivkica
Administrator
Administrator
ivkica


Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Emptysub lis 27, 2007 3:47 pm

Ne može zatajiti srodstvo s njemačkom dogom. Istovremeno taj veliki argentinski pas izgleda poput povećanog i grubog bull terijera. Kupirane uši stoje uspravno ili su malo nagnute. Rep je dug i snažan. Leđa su mišićava, vrat snažan, iako mršav i bez podvaljka. Dlaka je veoma kratka, priljubljena i čvrsta, potpuno je bele boje, dozvoljena je samo mala crna pjega na glavi. Njuška je crna kao i rub priljubljenih usnica. Oči su tamne ili boje lješnjaka. Visina - od 55 do 65 cm, težina - od 35 do 45 kg. O životnoj dobi nema podataka. Prve tri argentinske doge došle su u Evropu 1968. godine i još uvijek su retka pasmina. U Argentini su ih desetljećima koristili za lov na veliku divljač i grabežljive životinje (divlja svinja, puma). Koriste se i kao odlični psi za potrebe policije, carine i vojske. Odlikuje ih izvanredna inteligencija i hrabrost. Neosjetljive su na bolesti. U lovu ima posebno opasnu tehniku ugriza - grize od ispod. Osjetljiva je na oštre zapovijedi i kazne. Treba je odgajati i školovati pomoću motivacije uz puno pohvala i nagrada. Ima odlično razvijeno osjetilo njuha i lako ju je školovati za istraživanje i traganje. Po prirodi je dobrodušna, voli djecu i članove obitelji. Nepovjerljiva je prema strancima i drugim psima. Neuobičajeno je dobar čuvar i nadasve vjerna svome domu. Ne laje puno. Primjerena je samo odlučnim i dosljednim ljudima, koji su dobri poznavatelji pasa.


DOGO ARGENTINO-o pasmini Dogoargentinomo2
[Vrh] Go down
https://zlatnooko.forumcroatian.com
ivkica
Administrator
Administrator
ivkica


Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: Re: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Emptyuto stu 13, 2007 11:12 pm

Našla sam neke slike na netu,ja dogiće obožavam,a ovi su... ljubav
evo slika...

DOGO ARGENTINO-o pasmini Galeria007ze8


DOGO ARGENTINO-o pasmini Galeria002yi7

stavim ih još poslije.
[Vrh] Go down
https://zlatnooko.forumcroatian.com
Snooopy
Moderator
Moderator
Snooopy


Female Broj postova : 834
Registration date : 10.11.2007

DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: Re: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Emptyuto pro 04, 2007 11:54 pm

Slikiceeeeeee:
DOGO ARGENTINO-o pasmini Dogo-argentino

i bebe:
DOGO ARGENTINO-o pasmini Dogo2

Prekrasni psi...ulijevaju poštovanje...
[Vrh] Go down
ivkica
Administrator
Administrator
ivkica


Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: Re: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Emptysub vel 02, 2008 1:25 am

Ovo mi je predivno kad imaju točku nasred oka Embarassed
[Vrh] Go down
https://zlatnooko.forumcroatian.com
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Nina


Female Broj postova : 694
Age : 31
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 04.01.2008

DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: Re: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Emptysub vel 02, 2008 12:47 pm

Ali ti sa takvom tackom mislim da se nebi trebali priznavati. Ja sam videla jednu zenku koja je imala oko godinu dana. Suoer je pas! Prelep i predivnog temperamenta. nije ni onjusio Ninu a vec je krenuo da se igra. Stvarno su suoer!
[Vrh] Go down
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš
rock_chic


Female Broj postova : 1034
Age : 30
Registration date : 19.01.2008

DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: Re: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Emptyned vel 03, 2008 4:59 pm

joooj pa nisam ni znala da imam i tu pasminu u susjedstvu Smile lol! ali malo daljem..
[Vrh] Go down
ivkica
Administrator
Administrator
ivkica


Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: Re: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Emptyned vel 03, 2008 9:56 pm

Priznaju se takvi,on ne smije imati mrlje,ali dozvoljena je samo jedna,i to baš na oku!
[Vrh] Go down
https://zlatnooko.forumcroatian.com
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš
rock_chic


Female Broj postova : 1034
Age : 30
Registration date : 19.01.2008

DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: Re: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Emptyned vel 03, 2008 11:14 pm

ne ovaj je čistop bijeli,ali načula sam kako je išao na operaciju zbog neispravnih ušiju, i sad ide jer mu raste masno tkivo na leđima..jadan pas.. Sad
[Vrh] Go down
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Nina


Female Broj postova : 694
Age : 31
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 04.01.2008

DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: Re: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Emptyned vel 03, 2008 11:16 pm

rock_chic je napisao/la:
ne ovaj je čistop bijeli,ali načula sam kako je išao na operaciju zbog neispravnih ušiju, i sad ide jer mu raste masno tkivo na leđima..jadan pas.. Sad

JADAN! Neutral
[Vrh] Go down
ivkica
Administrator
Administrator
ivkica


Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: Re: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Emptypon vel 04, 2008 12:39 am

Fkt jadan...sad ću biti off,ali evo što se nama dogodilo,mi smo imali staffordicu kojoj smo kupirali uši,prije 13 godina,i rekli smo da odreže kratko kak bi i trebalo biti,ali ona je njoj(jedna poznata veterinarka koju neću imenovat) kupirala na skroz skroz kratko,i tada su počeli problemi s ušima,tj. morali smo je vodito na par operacija,sve je prošlo dobro,ali ništa uši nije popravilo...i evo sada naših veterinara.
[Vrh] Go down
https://zlatnooko.forumcroatian.com
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš
rock_chic


Female Broj postova : 1034
Age : 30
Registration date : 19.01.2008

DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: Re: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Emptyned vel 24, 2008 5:49 pm

još nisam uhvatila priliku da ga uslikam... Rolling Eyes Rolling Eyes
[Vrh] Go down
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš
rock_chic


Female Broj postova : 1034
Age : 30
Registration date : 19.01.2008

DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: Re: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Emptyned vel 24, 2008 5:49 pm

e i zove se Bingo i star je 8 godina..
[Vrh] Go down
Sponsored content





DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty
PostajNaslov: Re: DOGO ARGENTINO-o pasmini   DOGO ARGENTINO-o pasmini Empty

[Vrh] Go down
 
DOGO ARGENTINO-o pasmini
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Zlatno oko :: O PSIMA :: Pasmine-
Forum(o)Bir: